Huawei ‘nin Yıllık Geliri 10 Milyar Doları Aştı

Çin merkezli teknoloji firması olan Huawei son yıllarda göstermiş olduğu üst düzey performans ve çıkardığı ürünlerin kalitesi sayesinde piyasadaki devlerin arasına girmeyi başardı.Huawei firması bir çok uzman ve istatistik firması tarafından çok başarılı olmayacağı ve küçük bir firma olarak kalacağı ön görülse de çoğu düşünceyi yanıltarak zirveye doğru ilerledi. Huawei bir rekora imza atarak yıllık 100 milyar dolardan fazla gelir elde ettiklerini açıkladı.

 Ayrıca şirket bu açıklamaya ek olarak 2018 yılında toplamda 200 milyon telefon satışı gerçekleştirdiğini açıkladı. Amerika Birleşik Devleti’nin Çin’in büyümesini engellemek için koyduğu ambargolara rağmen şirketin bu denli büyük gelir elde etmesi ne derece büyük bir işe imza attıklarını gösteriyor. Firma her geçen gün gelişen teknolojiye en iyi şekilde ayak uydurarak ürünlerini pazarlamaya devam ediyor. Şirket gelirin %21’lik bir artış gösterdiğini ve ilk kez 2019 yılının başında gelirin 109 Milyar dolar olduğunu açıkladı. Amerika’nın büyümesine engel olmak için bir çok kampanya yürüttüğü hatta devlet sırlarını kaçırmaya çalışan bir casus firma olduğunu iddia etmesine rağmen bu büyümeye engel olamamıştır.

Dünya genelinde çok büyük bir pazara sahip olan ve pazarı istediği yönde hareket ettirebilen ABD’nin Huawei firmasını Amerika’ya karşı bir tehdit olarak açıklamasına ve kullanılmaması gerektiğini söylemesine rağmen firma her geçen gün daha fazla kişiye ulaşmayı başarmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir