Rusya’dan Petrole Dayalı Kripto Para Birimi

Eski Rus Enerji Bakanı Igor Yusufov,Rusya’da petrole dayalı ülkeye  özel bir kripto para birimini kısa süre içinde piyasaya sürmeye hazırladığını söyledi.Bir diğer yetkili isim Rus Devlet Duması Ekonomik Politika Komitesi üyesi olan Oleg Nikolayev’inde yaptığı açıklamaya göre Rusya’nın kripto para birimleri yatırımlarına ilişkin son aşamalara geldiğini açıkladı.

Rus merkezi bir haber ajansı olan Ramblera’ya konuşan Eski Bakan Igor Yusufov,ülkenin petrole bağlı kripto para birimini piyasaya sürmeye hazırlanmakta olduğunu ve hayata geçirilecek olan dijital para birimi ile Rusya’nın petrol endüstrisine uygulanmakta olan finansal ve ticari bazı kısıtlamalardan kaçınmayı amaçladığını söyledi.

Yusufov,diğer petrol üretimi yapan ülkelede dolara bağlı kalmadan petrol ve doğal gaz ihracat oranlarını arttırmayı amaçladığını iddia etti.Nikolayev yapılan düzenlemelerin Mart ayı civarında tamamanlanmasının beklendiğini ve söz konusu gelişmenin merkez bankasının kendi kripto para birimini oluşturması için gerekli yolu açabileceğini söyledi.

Son olarak Yusufov, söz konusu çıkarılcak kripto para biriminin ilk etapta Bağımsız Devletler topluluğunda kullanıma başlayacağını ,böylece ABD müdahalesini minumuma indirmenin hedeflendiğini belirtti.

Rusya’dan Petrole Dayalı Kripto Para Birimi” için bir yorum

  • 03/04/2019 tarihinde, saat 14:04
    Permalink

    Vallahi bu kripto para işi biraz sıkıntılı. Tanıdığım birkaç kişi kötü patladı ama kazananlar da oldu. Zamanında alım satım yapmak şart. Ellerine sağlık admin. Güzel bir yazı olmuş.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir