Bitcoin Yüzde 20 Arttı!

Kripto para birimi Bitcoin , yüzde 20’lik bir artış gösterek.4 bin 993 dolar civarini görmesinin ardından 4 bin 655 dolar civarlarında seyretmekte.Böylelikle son beş aylık süreçteki en yüksek miktarına ulaştı.Piyasa hacmi 160 miyar dolara yaklaştı.

Piyasadaki kripto para yatırımcıları tarafından kullanılan piyasadaki eğilimleri ve eğilim sonucu geri dönüşleri ön görmek için kullandıkları GTI Vera Convergence Divergence göstergesinin uzun bir zaman sonra bitcoinde artış gösterebiliceğini göstermesiyle birlikte bitcoin piyasasında genel bir artış görüldü.Bitcoin, geçen sene mart ayından bu yana en büyük değer artışına ulaşmış oldu.Bu yaşanan artış sadece bitcoin ile sınırlı kalmadı, bitcoin ile beraber diğer popüler kripto para birimleri olan Ethereum,EOS,Litcoin ve Ripple gibi para biirimleride kısa zamanda minimum yüzde 5 lik bir artış gösterdi.

Londra merkezli BCB Group tarafından yapılan açıklamaya göre bu yükselişin sebebi büyük çaplı borsalarda, yani ABD merkezli firmalar olan Coinbase ve Kraken ve Lüksemburg firmasi Bitstamp’ta yapılan yaklaşık 100 Milyon dolarlık bir algoritma düzeniyle tetiklenerek oluştuğunu belirtti. Analistler, bu denli yüksek bir artışa sebep olan gizemli alıcının büyük siparişini açıklayabilecek kripto para birimi sektöründe herhangi bir habere veya gelişmeye ise işaret edemedi.

Bitcoin’in artışa geçmesiyle beraber bir saatlik bir süreçte yaklaşık 6 milyon işlem gerçekleşti.Gerçekleşen bu işlemlerin Asya menşeli borsalar ağırlıklı olduğu normal işlem miktarlarının üç ila dört katına kadar ulaştığını belirtmekte yarar var.

Rusyadan Petrole Dayalı Kripto Para Birimi Yazısını Okumak İçin Tıklayın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir