Samsung Galaxy A50 Tanıldı

Güney Kore merkezli akıllı telefon üretici Samsung yeni çıkardığı model olan Samsung Galaxy A-50 hakkında bazı detayları paylaştı. Cihazın teknik detaylarını müşterileri ile paylaşan Samsung firmasının piyasada iyi bir yer edineceğini düşündüğü ve güvendiği A-50 modelinin özelliklerine şöyle bir bakalım.

 Henüz çıkış tarihi ne olarak  açıklanmayan cihaz hakkında teknik bilgiler şöyle; Samsung Galaxy A-50 4.000 mAh pil kapasitesine sahip olacak. Standart olmaya başlayan bu pil ömrünün dışında Galaxy A7 modelinde de kullanılan 24 Megapiksellik arka kameraya sahip olacak. Açıklanan özellikler bunlarla sınırlı değil. Ayrıca Samsung Galaxy A-50 cihazının 4GB ve 6GB’lık Ram ve Exynos 9610 işlemciye sahip olacağı da açıklanan bilgiler arasında. Exynos 9610 işlemci henüz başka bir telefonda kullanılmadı ve Samsung ilk olarak bu cihazlarda kullanacak. İşletim sistemi olarak Android 9 Pie bulunacağı söylenen cihazın performans konusunda çok sıkıntı yaşatmayacağı düşünülüyor. Ayrıca piyasaya 64 ve 128 GB’lık hafıza seçenekleri ile sunulacağı da gelen bilgiler arasında.Ekran boyutu olarak 6.4 inç Full HD+ Super AMOLED Infinity-U ekran kullanılacağı açıklandı.  

Cihaz hakkında bu özelliklerin açıklanmasının dışında merakla bekleyen Samsung kullanıcılarının merak ettiği en temek iki soru ne yazık ki cevapsız kaldı. Şirket henüz yeni işlemci desteği ile piyasaya sunulacak olan A-50’nin ne zaman çıkacağı ve ne kadara satılacağı konusunda herhangi net bir bilgi vermedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir