SanDisk ’den 1 Terabyte’lık microSD Kart

SanDisk, geçen sene ürettiği 400 Gb’lık microSD Kart ile kırdığı rekorun ardından bu yıl kendini dahada geliştirerek 1 TB kapasiteli SanDisk microSD kartı çıkarttı.

Son olarak geçen sene ürettiği 400 Gb’lik model ile adını duyuran SanDisk bu sene çıtayı çok daha yukarı çekerek 1 Tb’lık microSD kart ve 512 Gb’lık kart modellerini piyasaya sürdü.Piyasadaki en büyük kapasiteye sahip olan bu kartlar, 160MB/s gibi müthiş bir okuma yazma hızıylada bu alanda zirvede yer almakta.

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre 1Tb ve 512Gb gibi büyük kapasite sahip bu kartlar ile sağlanan yüksek hız ve büyük kapasite sayesinden kullanıcılar,sanal gerçeklik uygulamalaını kullanma,mobil cihazlar ve droneler ile yapılan yüksek çözünürlüklü video çekimleri sırasında herhangi bir problem yaşamayacak.

Kartların tasarımıda özel olarak hazırlandı.Dayanıklılık bakımından üst düzeyde olan kartlar su karşı dayanıklı,yüksek sıcaklık ve darbeye dayanıklı ve son olarak belli bir mesefaye kadar X-Ray ışınınıda kaldırması hedefleniyor.

En çok merak edilen konulardan biride tabikide fiyatı.Kartın 1 TB’lı modelinin fiyatı 449.99 dolar,kartın 512 Gb’lık versiyonu ise 199.99 dolar fiyatıyla piyasaya sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir