Nvidia Düşük Bütçeli Yeni Dizüstü Bilgisayar Ekran Kartlarını Duyurdu

Nvidia düşük bütçeli yeni dizüstü bilgisayar ekran kartları olan, Mx130 ve Mx150’nin üst modeli olarak piyasaya süreceği yeni Mx230 ve Mx250’i duyurdu.

Nvidia,düşük bütçeli dizüstü bilgisayarlarında kullanmayı tercih ettiği yeni ekran kartlarını piyasaya sürmeye başlayacağını duyurdu.Şuana kadar dizüstü bilgisayarlarında kullandığı Mx130 ve Mx150  ekran kartı modellerinin bir üst modeli olarak  piyasaya sürülen ekran kartlarının isimlerinin Mx230 ve Mx250 olacağını duyurdu.

Piyasa sürülen ekran kartlarının ikiside Nvdia’nın  pascal mimarisiyle üretildi.Bu yeni ekran kartlarıyla beraber Nvdia bilgisayarın grafik performansını dahada yükselterek daha kararlı ve iyileşmiş şekilde çalışmasını planlıyor.

Yeni ekran modellerinin her ikiside GDDR5 Bellek türüne sahip aynı zamanda 4 Gb bellek alanına sahip.İki ekran kartındada Nvdianin Optimus teknolojisi kullanıyor.Her nekadar daha üst seviye gibi görünsede nvdianın sunduğu bazı testlere göre eski modellerden cok büyük bir fark görünmüyor. Tabiki daha detayları yorumları ve analizi ürünler piyasaya sürülüp detaylı testlerin ardından yapmak daha sağlıklı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir