GeForce GTX 1660 Ti Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Son olarak kullancıların karşısına RTX serisi ekran kartlarıyla çıkan Nvidia yeni modeli GeForce GTX 1660 Ti modelinin fiyatını resmi olarak duyurdu.

Nvidia’nin yeni kartı GTX 1660 Ti ekran kartı 1.536 Cuda çekirdeği,12 Gbps hızında çalışan 6 GB’lık belleğe sahip  ve 1.8 GHz’lik çekirdek hızıyla oldukça dikkat çekmişti.12.Nesil Turing GPU mimarisine sahip olan GTX 1660 Ti ekran kartı önceki nesil kartlarda kullanılan Pascal Mimarisine kıyasla 2 kat daha fazla TOPS sunmak için Turing’in gölgelendirici teknolosindeki yeniliklerden yararlanacağını duyurmuştu. GTX 1660 Ti ekran kartı, aynı anda kayan nokta ve tamsayı işlemlerini, 3xL1 cache’li birleşik cache mimarisiyle  beraber uyarlanabilir gölgeleme teknolojisini sunuyor.

Turing mimarisini kulanan bu kartın fiyatı oldukça merak ediliyordu.Yapılan açıklamaya göre GeForce GTX 1660 Ti’nin Türkiye fiyatının 1900 TL olacağı açıklandı.Ekran kartının Asus,Gigabyte,Galaxy,Zotac vb. dünyanın önde gelen firmaları tarafından satışa çıkaralacağı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir